Dziś łazienka ma znacznie większe znaczenie niż tylko miejsce do utrzymania czystości. Oprócz funkcjonalności, większy nacisk kładzie się na komfort i przyjemną atmosferę, która promieniuje na całą przestrzeń. Relaks i odmłodzenie stały się kluczowymi aspektami, a wszystko to w eleganckich, subtelnych, ale wyjątkowych ramach. W tym artykule dowiesz się, jak osiągnąć te cele i co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu łazienek w 2023 roku. Jeśli chcesz stworzyć swoją łazienkę zgodnie z najnowszymi trendami, ten artykuł jest idealny dla Ciebie!

Exclusive sanitary products1

Trendy dla łazienek w 2023 roku

Chociaż trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się tylko nieznacznie z roku na rok, diabeł tkwi w szczegółach. W tym roku nadal będzie rosło zapotrzebowanie na naturalne materiały. Łazienki coraz bardziej przypominają oazy dobrego samopoczucia, a idea ta znajduje odzwierciedlenie również w armaturze i przedmiotach sanitarnych. Umywalki, wanny i prysznice oczywiście pozostaną, ale bidety ponownie zyskują na znaczeniu, a pisuary stają się coraz bardziej powszechne w różnych miejscach. Trendy te odzwierciedlają rosnącą potrzebę komfortu i higieny. Ostre rogi są stopniowo zastępowane okrągłymi kształtami i zaokrąglonymi krawędziami, tworząc bardziej przytulną i zachęcającą przestrzeń.

Poza głównymi rozwiązaniami, wanny z hydromasażem i sauny oferują najwyższy luksus i komfort. Dzięki tym funkcjom każdy weekend może zamienić się w rekolekcje odnowy biologicznej, a stresy dnia codziennego można odreagować w doskonałych warunkach.

Obudowy i kolorystyka

Zamiast minimalistycznego stylu pojawia się bardziej subtelna gra. Naprzemienne stosowanie matowych i błyszczących powierzchni w tym samym kolorze bazowym to niezwykle skuteczny sposób na uczynienie pomieszczenia bardziej urzekającym. Drewniane meble zyskują na znaczeniu jako przeciwwaga dla chłodnych płytek i podłóg.

Istnieją różne powody różnorodności płytek i płyt pod względem koloru i stylu. Jednym z powodów jest oszczędność kosztów. W rezultacie duże płytki znikają, a zamiast zimnych płytek, kolory i tapety są coraz częściej używane do pokrycia ścian. Ci, którzy decydują się na płytki, wybierają mniejsze płytki o bardziej rzemieślniczym wyglądzie.

Jeśli chodzi o kolory, czerń lub antracytowa szarość to nowa biel. Jednak w mniejszych przestrzeniach może to być przytłaczające, więc alternatywą są jasne, ciepłe odcienie ziemi. Na przykład piaskowy beż, pastelowa żółć ochry lub ciepłe brązy.

Rośliny domowe również stają się coraz bardziej popularne, co jest zrozumiałe. Z jednej strony odcienie zieleni dobrze komponują się z drewnianymi meblami na ciepłych lub ciemnych powierzchniach, nadając pomieszczeniu przytulny charakter. Co więcej, wiele roślin dobrze rozwija się w wilgotnym środowisku łazienkowym, którego tutaj nie brakuje.

Wanny

W łazienkach można wybrać różne kolory i wzory na podłogę i ściany, ale wanny zazwyczaj pozostają proste i czyste. Dużą popularnością cieszą się w szczególności modele wolnostojące. Wanny te emanują wdziękiem i są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu idealnie nadają się do mniejszych łazienek. Dobrze pasują do relaksującej atmosfery spa i mogą z łatwością stać się centralnym punktem pomieszczenia.

Prosta elegancja wanien nie oznacza jednak, że kreatywne pomysły są całkowicie wykluczone. Na przykład Calabria Black tub oferuje silny kontrast z białym wnętrzem lub czarnymi elementami zewnętrznymi. W jasnym pomieszczeniu wyróżnia się na tle mebli, a w pomieszczeniu o ciemniejszych odcieniach płynnie wtapia się w otoczenie. Matowa wersja wanny pozwala również na zabawę z wyżej wymienionymi jasnymi, matowymi powierzchniami.

Carib Black Matt tub ma podobny kolor do poprzedniej, ale zapewnia całkowity kontrast. Ta odlewana marmurowa wanna jest matowo czarna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co czyni ją obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrz w stylu nowoczesnym lub loftowym.

Oczywiście istnieje również wiele białych wanien, które można bezproblemowo zintegrować z każdą łazienką. W tym przypadku nacisk kładziony jest bardziej na wybór kształtów. Na przykład, Flavia jest idealnie prostokątna, podczas gdy Accord White Mattjest przewiewny i owalny, z zakrzywioną krawędzią. Z kolei Gloria wyróżnia się unikalnym okrągłym kształtem.

luxury bathrooms1

Dla tych, którzy szukają doskonałego relaksu, oferujemy również wybór of hydro massage bathtubs in różne rozmiary i kształty. Dzięki tym wannom nie tylko wprowadzisz atmosferę spa, ale także dobre samopoczucie do swojego domu.

Wanna wolnostojąca naturalnie wymaga również wolnostojącej baterii. Oprócz klasycznego srebrnego koloru, istnieje również możliwość zabawy z baterią. Bateria Aurum, ze złotą powierzchnią jest prawdziwym klejnotem dla przestrzeni. Matowa czerń Mamba doskonale uzupełnia czarną wannę, a białe akcesoria łazienkowe zapewniają gustowny kontrast.

Wybór wanny może wydawać się prosty na pierwszy rzut oka: proste kolory i liczne możliwości projektowania, aby podkreślić atmosferę pomieszczenia i wyrazić własną osobowość.

Prysznic

Prysznice Walk-In to kolejny wyraźny trend w projektowaniu łazienek. Prysznice te, zaprojektowane tak, aby znajdowały się na równi z podłogą, emanują niezwykłą elegancją i czystością, oferując jednocześnie elastyczność i brak konieczności ograniczania się wanną. Jednak nie zawsze jest to możliwe w mniejszych łazienkach.

W takich przypadkach, shower trays orOdpowiednie są kompletne kabiny prysznicowe, w tym opcje zakrzywione lub prostokątne, które można umieścić w rogu. Wybór jest ogromny, co zapewnia odpowiednie rozwiązanie dla każdego gustu i przestrzeni.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kabinę typu walk-in czy brodzik, warto zastanowić się nad panelem prysznicowym. Oprócz zwykłych kolorów srebrnego i inox, dostępne są odważne warianty, takie jak black matte Mariner panel prysznicowy lub brązowy Mona shower panel. To odejście od zwyczajności jest idealnym sposobem na przełamanie minimalistycznego stylu prostej łazienki i dodanie jej luksusowego charakteru.

Kąpiel czy prysznic?

Odwiecznym dylematem jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Obecne trendy oferują zarówno innowacyjne wanny wolnostojące, jak i nowoczesne kabiny prysznicowe typu walk-in, które są modne i eleganckie. W przeszłości decyzja zależała od wielkości łazienki: prysznic do małych przestrzeni i wanna do większych. Jednak dziś nie jest to już takie proste. Prysznice mogą być przestronne i duże, podczas gdy wanny mogą wydawać się delikatne i kompaktowe dzięki cieńszym materiałom.

Ostatecznie jest to osobista decyzja zależna od indywidualnych preferencji. Dzięki różnym rozwiązaniom hybrydowym możemy jeszcze bardziej zwiększyć nasz komfort. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, świetnym pomysłem jest zainstalowanie kabiny prysznicowej obok wolnostojącej wanny. W ten sposób można szybko wziąć prysznic, jednocześnie ciesząc się relaksującą kąpielą. Inną opcją jest zakup parawanu prysznicowego do wanny montowanej na ścianie. Pozwala to wziąć prysznic bez niedogodności i nadal cieszyć się relaksującą kąpielą.

Baterie zapewniające luksusowe wrażenia

Podczas projektowania łazienek znalezienie równowagi między minimalizmem a maksymalizmem może być wyzwaniem. Jednym ze sposobów na utrzymanie tej delikatnej równowagi jest połączenie idealnej umywalki z odpowiednią baterią.

Umywalki, podobnie jak wanny, są modne, zwłaszcza rozwiązania wolnostojące z blatami. Kolory i kształty pozostają proste i wyraźne, ale to właśnie te cechy pozwalają na integrację przyciągających wzrok baterii. Może to podnieść atmosferę pomieszczenia, przełamać monotonię minimalizmu i podkreślić indywidualność.

Dostępne są zlewozmywaki z czarną powierzchnią zewnętrzną i białym wnętrzem lub odwrotnie, a także całkowicie białe lub czarne warianty. Kształty wahają się od kwadratowych do okrągłych, z Iris porcelain sink wyróżnia się unikalnym trójkątnym kształtem i zaokrąglonymi rogami.

Eleganckie baterie w kolorze czarnym, złotym lub miedzianym zapewniają wrażenie luksusu i pozwalają uniknąć bałaganu. Oferują również możliwość zabawy z nowoczesnymi, ostrymi przejściami powierzchni i miękkimi, zaokrąglonymi krawędziami.

Nowoczesne, płaskie baterie w złotym kolorze zapewniają klasyczną i luksusową atmosferę. Aurum collection są odpowiednie w połączeniu z białym zlewem. Jednak złoty kolor dobrze komponuje się również z czernią. Jeśli chcesz stworzyć tajemniczą, dyskretną, ale elegancką przestrzeń, ta kombinacja jest doskonałym wyborem.

Mamba collection oferuje podobny styl z całkowicie matowym wykończeniem. W połączeniu z matową umywalką, baterie te elegancko schodzą na dalszy plan, pozwalając płytkom, wzorom ściennym lub meblom zdominować łazienkę. Dla tych, którzy chcą szczególnie zaakcentować ten obszar pomieszczenia, dostępne są następujące modele Umbra collection można wybrać, gdzie bateria łączy w sobie czerń i brąz.

first class bathrooms1

Planowanie jest tego warte

Podczas gdy trendy zmieniają się powoli, niektóre rozwiązania stają się coraz mniej popularne. To, co dziś może się komuś podobać, później może być problematyczne przy sprzedaży domu. Moda często podąża za naszym gustem i jednocześnie go kształtuje.

Białe łazienki z płytkami od podłogi do sufitu to już przeszłość. Chociaż powstały one z potrzeby prostoty i prostoty, obecnie wydają się zbyt sterylne i nudne. Dodatkowo, każdy najmniejszy brud jest natychmiast widoczny, co sprawia, że czyszczenie jest uciążliwe.

Skrajności minimalizmu i maksymalizmu również stopniowo zanikają. Minimalizm, zrodzony z prostoty, często wydaje się zbyt jednolity i pozostawia niewiele miejsca na indywidualny design. W jego miejsce pojawił się maksymalizm, który często może wydawać się zbyt zagracony i przytłaczający. Wyzwanie polega na stworzeniu idealnego przejścia między oboma stylami. Można to osiągnąć na przykład łącząc matowe i błyszczące powierzchnie lub wybierając kran lub ścianę prysznica w innym kolorze. Użycie 2 lub 3 powtarzających się odcieni zamiast dominującego koloru może również zmienić nastrój łazienki.

Wykładziny o wyglądzie drewna były bardzo popularne w ostatnich latach. Łączą one pożądaną wodoodporność w mokrych obszarach z przyjemnym wyglądem drewna. Jednak obecnie są one mniej modne, zwłaszcza w przypadku podłóg i ścian.

Prawdziwy luksus w łazience wymaga starannego planowania: Przemyślany wybór mebli, umywalek, szafek i akcesoriów w oparciu o koncepcję jest niezbędny. Włączenie wysokiej jakości i luksusowych produktów do projektu łazienki ma ogromne znaczenie i właśnie w tym miejscu Wellis staje się niezawodnym miejscem docelowym. Wellis oferuje szeroką gamę wysokiej jakości materiałów i produktów, zapewniając, że Twoja łazienka emanuje niezrównanym poczuciem luksusu i wyrafinowania.